Město Mohelnice - Oficiální web


Vyhledávání


Dnes

Datum: 23. 10. 2016, Čas:  16:10:04, Teodor


Cesta: Titulní stránka

 

O městě

 

 
 
OlomouckáVítejte v Mohelnici, milí návštěvníci

naše město se nachází uprostřed krásné přírody Mohelnické brázdy v pomyslném trojúhelníku mezi hrady Bouzov, Mírov a Úsov. Mohelnice je starobylé město založené ve 13. století s celou řadou zachovaných památek a zajímavým vlastivědným muzeem.

Pochlubit se však může i moderním průmyslem, největší akcí svého druhu, festivalem trampské, country a folkové hudby Mohelnický dostavník, pravidelně pořádanou módní přehlídkou TOP STYL známého návrháře Luďka Hanáka, nebo také hudebním festivalem Fingers Up.

Město Mohelnice leží na důležité silniční křižovatce, jejíž západní částí prochází komunikace z Olomouce do Moravské Třebové a dále do Čech, na ní navazuje silnice vedoucí přes Zábřeh na Moravě do Šumperka a dále do Jeseníků. Městem také vede železniční trať mezi Prahou a Olomoucí. Poloha křižovatky cest mezi Hanou, východními Čechy a Šumperskem je vhodným předpokladem pro to, aby se Mohelnice stala jedním z turistických center střední Moravy.

V současnosti má Mohelnice spolu se svými integrovanými obcemi necelých 10 000 obyvatel. Součástí města je sedm místních částí: Křemačov, Květín, Libivá, Podolí, Řepová, Studená Loučka a Újezd. Mohelnicí protéká potok Mírovka, který se vlévá do řeky Moravy. Východně od města mezi železniční tratí a řekou Moravou najdete rozlehlá a hluboká jezera, která vznikla těžbou štěrkopísků. Mohelnicko svým návštěvníkům nabízí také ideální podmínky pro houbaření, nenáročnou turistiku a cykoturistiku. Srdečně vás zveme do Mohelnice.

Mohelnice z výšky

   
K nejvýznamnějším památkám patří:

  • zbytky hradeb ze 14. století se zachovanou městskou branou z roku 1540
  • děkanský kostel zasvěcený svatému Tomáši z Canterbury ze 14. století s městskou věží, upravován v 15. století
  • hřbitovní kostel svatého Stanislava z roku 1584, upravený 1773
  • biskupský hrádek (současné Muzeum Mohelnice na Kostelním náměstí s expozicemi z dějin Mohelnicka a pravěk Mohelnicka).

Návštěvníci Mohelnice zde najdou řadu kulturních památek, zajímavých turistických tras, krytý bazén a v areálu městských sadů rovněž dětské dopravní hřiště a koupaliště.

Městské hradby a věž kostela sv. Tomáše z Canterbury
Městské hradby a věž kostela sv. Tomáše z Canterbury

Morový sloup na náměstí Svobody
Morový sloup na náměstí Svobody


 
Zodpovídá: administrátor stránek
Vytvořeno / změněno: 4.10.2004 / 4.10.2004

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Správa města
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Hlavní nabídka:

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém