Znak

Mikroregion Mohelnicko - Oficiální web


Vyhledávání

 

Dnes

Datum: 19. 2. 2017, Čas:  22:10:17, Patrik

 

Aktuálně

 

Svazek obcí Mikroregionu Mohelnicko
Mikroregion mezi rovinatou Hanou a nejvyššími vrcholy Jeseníků

MKR   znaky obcí

Právě jste otevřeli internetové stránky Svazku obcí Mikroregionu Mohelnicko. Podívejte se na naše obce a města a pokud Vás něco zaujme, rádi Vás u nás přivítáme...


sejdeme se u josefka 18. března

V sobotu 18. března proběhne tradiční turistické setkání obyvatel Mikroregionu u kapličky sv. Josefa v Doubravě - pozvánka.

Ukliďme česko, ukliďme si svůj region

V roce 2014 proběhl první ročník akce Ukliďme Česko. Dobrovolnické úklidové akce, která probíhá na území celé republiky a jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek z naší přírody, vesnic a měst. Od té doby každoročně přibývá zapojených dobrovolníků a tedy i velikost vyčištěných území našich domovů a okolní přírody.

Letošní ročník úklidu je naplánován na sobotu 8. dubna.

Také na Mohelnicku se v loňských letech uklízelo. Několik skupin dobrovolníků čistilo povodí Moravy, Třebůvky, ale i jiná území našeho regionu. V Lošticích uklízeli skauti a turisté, v Maletíně v rámci ekologické výchovy děti ze školky a školy, v Mohelnici akci organizoval Spolek pro trvale udržitelný rozvoj Mohelnicka (STURM). STURM se již několik let zasazuje o zlepšení životního prostředí na Mohelnicku a podniká k tomu konkrétní kroky, např. veřejnou výsadbou stromů.

STURM a Mikroregion Mohelnicko se domluvili na spolupráci při letošním ročníku akce Ukliďme Česko. Našim společným cílem je rozšířit počty dobrovolníků a plochu úklidu, vzbudit v lidech zájem o stav a rozvoj jejich domovského regionu. Množství sesbíraného odpadu je alarmující, a kde se v příkopech podél cest, na březích řek a v lesích bere? Když přitom každá obec zajišťuje svoz odpadu, má sběrné nádoby na tříděný odpad či sběrný dvůr? Nevěříte, že loni STURM se svými dobrovolníky nasbíral v úseku několika kilometrů podél řeky Moravy a v části CHKO Litovelské Pomoraví během jednoho dopoledne 200 pytlů odpadu o celkové hmotnosti 1,5 tuny?

Jestli Vám není lhostejné, v jakém prostředí žijete, a máte dost odpadků válejících se všude kolem, přidejte se k úklidu také. Obyvatelé všech obcí budou mít letos možnost zapojit se v okolí svého domova. V únoru probíhaly přípravy, vymezení lokalit a stanovení hlavního organizátora pro každou lokalitu. V březnu budou zveřejněny informace na webových stránkách obcí a spolků zapojených do úklidu a budou vyvěšeny plakáty. Včas se tedy dozvíte přesné informace o místě a čase setkání v den úklidu, jaká lokalita se bude uklízet a kde se můžete k akci přihlásit.

Všechny informace naleznete také na www.uklidmecesko.cz.

kulturní kalendář mikroregionu na ÚNOR

Na jaké akce se můžete těšit v obcích Mikroregionu v měsíci únoru? Podívejte se do měsíčního kulturního kalendáře.

vánoční turnaj ve stolním tenise

Kde se v našem regionu hraje stolní tenis? Rozhodně v Líšnici, takže neváhejte a přihlaste se na vánoční turnaj 28. prosince - pozvánka.

Předvánoční muzicírování v loštické synagoze

Přijměte pozvání na sérii adventních koncertů v jedinečném prostředí loštické synagogy. Na vánoční notu naladí posluchače žáci Základní umělecké školy Adolfa Kašpara v Lošticích ve čtvrtek 15. prosince od sedmnácti hodin. V sobotu 17. prosince ve stejném čase hudební skupina Pohodáři a Písklata. V neděli 18. prosince rovněž v sedmnáct hodin Předvánoční muzicírování studentů Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž - pozvánka.

Vánoční koncerty skupiny s-band líšnice

Dopřejte si pohodový kulturní zážitek mezi vánočními svátky 25., 26. a 27. prosince pro Vás bude hrát líšnický S-BAND. Pozvánka zde.

dotace obci mírov z olomouckého kraje

Obec Mírov v letošním roce získala dotaci z Programu obnovy venkova Olomouckého kraje 2016 na rekonstrukci místní komunikace v lokalitě Kolonie.

adventní koncert v Maletíně

Obec Maletín společně s místní MŠ a ZŠ Vás zvou 10. prosince na adventní koncert, který se bude konat v maletínském kostele.

beseda a vánoční koncert v polici

Zavítejte v neděli 27. listopadu do Police na besedu s Josefem Korunou, dubickým kronikářem a autorem knihy regionálních pověstí a zajímavostí. V neděli 4. prosince jste zváni do kostela sv. Mikuláše na vánoční koncert.

klopinské hody

Bohatý program nabízí ve dnech 28. a 29. října Klopinské hody.

Rytíři z ryzáčková

V sobotu 22. října se od 16 hodin otevřou brány sídla Rytířů z Ryzáčkova - pozvánka.

první číslo informačního zpravodaje css mikroregionu mohelnicko

V říjnu bylo vydáno první číslo Informačního zpravodaje Mikroregionu Mohelnicko v rámci projektu Centra společných služeb.

cesta strašidelným lesem na mírově

Obec Mírov zve všechny odvážlivce 29. října na Cestu strašidelným lesem - pozvánka

Výstava v minimuzeu police

Přijďte se na konci října potěšit na minivýstavu s tématem Jak se ilustrují knihy a Jak se léčí stresy. Výstava se koná od 28. do 30. října v minimuzeu v Polici - pozvánka.

Rybářské závody v Maletíně

Spolek rybářů obce Maletín pořádá dne 10. září na nádrži Přehrada Maletín rybářské závody - pozvánka.

mikroregionem na kolech

V sobotu 3. září se uskuteční tradiční akce Mikroregionem na kole. Letos se sjedeme v Maletíně a kdo si troufá, může se zúčastnit TOUR DE Maletín. Více v pozvánce.

Hasičský den v doubravici

Sbor dobrovolných hasičů v Doubravici Vás zve na Hasičskou soutěž družstev veteránů, která se bude konat v sobotu 27. srpna v areálu mlýna v Doubravici. Součástí akce je i zajímavé překvapení. Více se dozvíte v pozvánce.

benefiční akce pro kubíka

Benefiční akce pro Kubíka v námořnickém stylu proběhne 23. července na koupališti v Klopině - pozvánka.

zábavný Den ÚSOVA

V sobotu 16. července v areálu Křížová Hora v Úsově se bude konat zábavný den města Úsov. Jarmark historických řemesel, šermířské vystoupení, živá hudba, maškarní karneval, prohlídky historických památek, to je jen výběr z bohatého programu. Jste vítáni.

Miami párty v lošticích

Miami párty v areálu koupaliště Loštice v pátek 15. července - pozvánka.

DEN MIKROREGIONU 2016

Letošní Den Mikroregionu Mohelnicko proběhne v sobotu 28. května a bude se konat na Mírově společně s oslavami 750 let od založení obce Mírov. Přichystán je bohatý program se soutěžemi, historickými vystoupeními, výstavou o vězeňství, svěcením nové mírovské vlajky a samozřejmostí bude spousta dobrot a ochutnávek. Centrem veškerého dění bude mírovská náves a blízké okolí. Zaznačte si v kalendáři! Bližší informace.

muzejní noc 2016

Letošní muzejní noc se uskuteční v pátek 20. května - pozvánka. Minimuzea našeho regionu si připravila zajímavé expozice: Klopina, Loštice, Police, Úsov.

Komentovaná procházka žádlovickým parkem

Přijďte strávit květnové sobotní odpoledne procházkou po žádlovickém parku doplněnou zajímavým výkladem pana Stanislava Hekele. V sobotu 21. 5. ve 14 hodin - pozvánka.

Opereta na úsově

Město Úsov vás zve na operetní představení Číše plná operety, které se koná v neděli 22. května - pozvánka.

Po stopách švédských vojsk 2016

a

V neděli 8. května se můžete projít pěknou přírodou okolí Mírova a pokochat se zajímavými výhledy na zdejší dominantu - hrad. Tradiční turistické setkání Po stopách švédských vojsk se letos bude konat již po páté. Pozvánka.


BLEŠÍ TRH V ÚSOVĚ 14. KVĚTNA

Přátelé blešení a výhodných koupí jsou zváni na první "blešák" do Kulturního domu Úsov. Akce trvá od 8:30 do 11:30, kupující i prodávající mají vstup zdarma. Pozvánka.  

Lampionový průvod v úsově

Lampionový průvod s táborákem se bude konat v pátek 6. května - pozvánka.

výstava váhy a konvičky

Muzeum města Úsov Vás zve na otevření muzejní expozice pro rok 2016 "Váhy a konvičky". Otevření proběhne v pátek 29. dubna v 17 hodin. Pozvánka.

Letní příměstské tábory v Lošticích

Podívejte se na nabídku příměstských táborů, které budou mít základnu na loštickém koupališti a mohou být letním dobrodružstvím pro vaše děti. Nabídka.

Pojeďte do vinného sklípka do Mutěnic

Město Úsov pořádá v sobotu 16. dubna zájezd na Den otevřených sklepů do Mutěnic. Necháte se pozvat?

Setkání u Joséfka se vydařilo

bPrvní letošní akcí mohelnického mikroregionu bylo již tradiční setkání u Joséfka.Tako akce je pojata jako setkání na hranicích 3 obcí u kapličky sv. Josefa, která stojí kousek za Moravičany, na kopci Hradisko. Ačkoliv poránu to venku vypadalo na déšť,vydalo se na setkání pěšky, či na kole asi 120 lidí, nechyběli starostové obcí a spousta turistů, kteří se účastní pravidelně od prvního ročníku. Ale je potěšitelné, že sem každým rokem přichází více občanů, ze všech vesnic mikroregionu. Kromě dospělých tu nechyběly ani děti a vnoučata a samozřejmostí je, že si berou své psíky sebou. Po přátelském popovídání a poslechu historie kapličky a pověsti o tvrzi, se pokračovalo k úsovskému rybníku, kde bylo nachystané pohoštění - dobrý guláš, pivko a další dobroty. Na fotografie se můžete podívat ve fotogalerii.

Josefovské setkání obcí 19. března

Pojďte zahájit turistickou sezonu společně s Mikroregionem Mohelnicko v sobotu 19. března výšlapem ke kapličce sv. Josefa v Doubravě - pozvánka.

 


 

Hlavní nabídka:

Přeskočit nabídku
 

Kontakt

Svazek obcí Mikroregionu Mohelnicko
U Brány 916/2
789 85 Mohelnice

Úřední hodiny:
Pondělí: 8:00 - 15:00

IČO: 70626812
Tel: +420 731 104 001
E-mail: mohelnicko@mohelnice.cz
ID datové schránky: vckxdk7

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design  | redakční systém

  • Počet přístupů: 189522 (od 20.4.2007)